Specializujeme se na neaktivní společnosti nebo společnosti, které ukončily svou činnost.

Častou otázkou na nás je, zda je možné prodat zadluženou společnost?

Bez zbytečných okolků, odpověď zní ANO. Záleží to však na mnoha faktorech – kdo jsou věřitelé, jaká je výše aktiv a dluhů, atd. Obecně platí, že pokud není obchodní podíl nijak zatížen, je možné jej převést na nového nabyvatele se vším, t. j. včetně aktiv (výroba, zásoby), zaměstnance, leasingů, hmotného a nehmotného majetku, smluvních závazků a také dluhů. (POZOR: TOTO NENÍ OMEZOVÁNÍ VĚŘITELŮ!)

Firma může být v insolvenci, eventuálně v likvidaci (dobrovolné nebo na základě rozhodnutí soudu). Společnost také může mít bankovní i nebankovní úvěry, ale zde je třeba přezkoumat míru ručení fyzických osob – původních statutárních orgánů.
I závazky vůči státním orgánům nemusí být dáno – nejčastěji vůči finančnímu úřadu, zdravotní pojišťovně, kromě sociální pojišťovny.

(Závazky vůči sociální pojišťovně je lépe vypořádat, protože jejich neplacení by mohlo mít negativní důsledky pro původního jednatele, případně statutární orgán).
Zjednodušeně řečeno, společnost můžete prodat se všemi závazky (včetně exekuci). Každý případ je však ve vysoké míře individuální – proto je pro více informací a stanovení postupu převzetí společnosti osobní konzultace.
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.